Електрокорунд легований

 

image007 image009

Електрокорунд легований

Електрокорунди леговані внаслідок того, що містять різноманітні елементи (хром, титан, цирконій, ванадій і ін.), в корунді, утворюючи з ним тверді розчини, володіють певними регульованими властивостями. Властивості легованих корундів відрізняються від звичайних.

Електрокорунд хромотитанистий (марок 91А, 92А, 94А, 95А) отримують з глинозему в процесі плавлення з додаванням окисів хрому та титану. За умови їх використання на операціях плоского, круглого і інших видів шліфування стійкість шліфувальних кругів збільшується до 2,5 рази, продуктивність – в 2 рази. Електрокорунд титанистий (марки 37А) – матеріал, виплавлений з глинозему з додаванням 1,5% окису титану. Електрокорунд титанистий має синьо-сірий відтінок.  Легування зерна електрокорунду окисами титану підвищує їхню міцність. Абразивна здатність електрокорунду титанистого вище, ніж нормального і білого електрокорунду при меншій міцності і мікротвердості.

Електрокорунд хромистий (марок 32А, 33А і 34А) отримують з глинозему в процесі плавки з додаванням 2% окису хрому. Легування зерен електрокорунду окисами хрому підвищує його ударну в’язкість та абразивні властивості. За показниками абразивної здатності, міцності і мікротвердості хромистий і білий електрокорунди приблизно однакові.

Електрокорунд цирконієвий марки 38А отримують шляхом плавлення сировини, що містить оксид цирконію і глинозем. Використовується як матеріал для обдирочних кругів.

Круги з легованих електрокорундів рекомендують використовувати для шліфування заготовок з конструкційних і інструментальних (загартованих) сталей. Застосовувати інструменти з легованих електрокорундів для обробки заготовок з в’язких сталей недоцільно.